Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 776 CHORZÓW – ŚLĄSKI PARK NAUKI, „nowe” Planetarium i zoo – 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WPROWADZENIA:

Obok budynku Planetarium stanęła nie żadna wieża ciśnień tylko WIEŻA WIDOKOWA, która nie służy tylko do podziwiania widoków ale została dodatkowo wyposażona a z grupą co 30 minut na górę wjeżdża specjalny przewodnik.

Wiecie co – zróbmy tak – ZAPOMNIJCIE WSZYSTKO TO CO PAMIĘTACIE ZE SWOICH WIZYT W CHORZOWIE. Wyobraźcie sobie, że przez 3 lata ze starego budynku pozostały tylko mury. Pod tym budynkiem metodami górniczymi wybudowano dodatkowe dwie sale o powierzchni 2.500 metrów kwadratowych na ekspozycje GEOFIZYKA i ASTRONOWIA / zwiedzanie od 11 roku życia /.

Zdjęto, wyremontowano i od nowa założono kopułę samego Planetarium a obok postawiono kilka nowych budynków.

A teraz najlepsze - całość naszpikowano elektroniką na miarę XXI wieku

W oparciu o ten niesamowity efekt trzyletniej pracy przygotowaliśmy dla Państwa dwie oferty 1 dniowej wycieczki do Chorzowa:

 • P 776 – seans 45 minut w Planetarium, wieża widokowa i ogród zoologiczny dla najmłodszych
 • P 779 – seans 45 minut w Planetarium, wieża widokowa + do wyboru:
  • Ekspozycja GEOFIZYKA
  • Ekspozycja Astronomiczna
  • Czas zwiedzania ekspozycji od 90-120 minut, te oferty są dla dzieci od 11 roku życia

A teraz doza realizmu - PLANETARIUM MA TYLKO 300 FOTELI – na samym Śląsku jest 1.000 szkół średnio od 300-600 uczniów w każdej z nich. Przez 3 długie lata gdy remontowano Planetarium nie było można korzystać z seansów naukowych zatem wystarczą same podstawy matematyki by obliczyć co się stanie jeżeli na pierwszych zebraniach we wrześniu obudzą się na raz wszyscy chętni aby wysłać dzieci do Chorzowa. Jednak od 7 dniowego tygodnia należy najpierw odjąć sobotę i niedzielę, potem poniedziałek gdy Planetarium jest zamknięte pozostają już tylko 4 dni w tygodniu a poszczególne seanse z dopasowaniem do wieku są tylko w dwa z nich – CZY DALEJ MAM PAŃSTWA PRZEKONYWAĆ, ŻE SZYBKIE DECYZJE SIĘ OPŁACAJĄ ? A SPÓŹNIALSCY WEJDĄ DO PALNETARIUM ZA rok lub dwa ?

Powyższy program zakłada połączenie w ramach wycieczki 1 dniowej dobrej zabawy ze zdobyczami wiedzy z zakresu astronomii i meteorologii. W innych jesiennych ofertach proponujemy wycieczki w rejon Tarnowa i aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH w SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE W CIĘŻKOWICACH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa.

PROGRAM WYCIECZKI:

8.00 Zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd do Chorzowa

9.30 Rozpoczynamy spacer po śląskim zoo. Tutaj każde dziecko znajdzie swojego ulubieńca z programów telewizyjnych, począwszy od kameleona, przez małe małpki, poprzez wilki, niedźwiedzie do lwów, tygrysów, hipopotamów, nosorożców, słoni i żyraf. Ogród zoologiczny to nie tylko odkryte wybiegi dla zwierząt, to także mniejsze budynki w których zobaczymy węże, żółwie i pająki lub egzotyczne gatunki kolorowych rybek po żarłoczne piranie włącznie. To także wewnętrzne boksy dla hipopotama czy nosorożców. Tym samym nawet przy nieprzychylnej pogodzie dzieci nie zmokną i będą mogły oglądać wiele gatunków zwierząt w wewnętrznych ekspozycjach.

12.30 Spacerkiem udajemy się w rejon Planetarium -  Obiekt wyposażono w 5 symulatorów kosmicznych podróży.

13.30 – 16.00 Zaczynamy od spektakularnego 45 minutowego seansu w Planetarium, potem z przewodnikiem udajemy się na wieżę widokową. System projekcyjny pozwala wyświetlić jednocześnie około 100 milionów gwiazd. 10 cyfrowych rzutników SONY pozwala wyświetlić dowolny obraz. 16.00  Wracamy do autokaru i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do szkoły około 17.30-18.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.

Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu

Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.

Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os,

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy