Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 774 SKAMIENIAŁE MIASTO w Ciężkowicach i TARNÓW – 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

Tak Drodzy Państwo

SKAMIENIAŁE MIASTO JEST w Polsce ale nie w Górach Stołowych tylko 30 km od Tarnowa.

Zdecydowana większość z nas myli CZESKIE SKLANE MIASTO ze SKAMIENIAŁYM MIASTEM koło TARNOWA. Chcielibyśmy zmienić te stereotypy i pokazać jak pogodzić DOBRĄ ZABAWĘ i AKTYWNY WYPOCZYNEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Różnorodność tras pod względem trudności i ich długości oraz rewelacyjni ANIMATORZY – to gwarancja dobrej zabawy.

ALE UWAGA – CIĘŻKOWICE to nie tylko SKAMIENIAŁE MIASTO i PARK ZDROJOWY o którym było głośno, JESIENIĄ tego roku zostanie oddana do użytku CZWARTA w Polsce ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW o długości 1020 m.

Powyższy program zakłada połączenie klasycznego zwiedzania Tarnowa z przewodnikiem oraz aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH w SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE W CIĘŻKOWICACH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa w ramach wycieczki 1 dniowej. W innych ofertach proponujemy poszerzone zwiedzanie samego TARNOWA Z WARSZTATAMI  EDUKACYJNYMI W MUZEUM.

A TERAZ KILKA SŁÓW O TARNOWIE. Nie przypuszczałem, że po 30 latach zajmowania się turystyką grupową coś mnie tak zaskoczy jak Tarnów. Oczywiście wiedziałem, że jest takie miasto . Czasem wplatałem go do programów grup jadących w kierunku Sandomierza, Zamościa czy Przemyśla jako krótki postój na rozprostowanie nóg. Jeden, dwa elementy programu, pół godziny na rynku na kawę dla grup dorosłych i dalej w drogę. Wszystko jednak zmieniło się gdy jadąc samochodem usłyszałem przed kilkoma tygodniami sobotni program LATA Z RADIEM poświęcony Tarnowowi. Relacja prowadzących radiowy program tak mnie pochłonęła, że nie mogłem wyjść z samochodu ale plany na ten dzień zmusiły mnie do przerwania tej ciekawej relacji. Po trzech tygodniach postanowiłem – jadę muszę to wszystko o czym słuchałem zobaczyć na własne oczy.

Szczęście mi sprzyjało ponieważ oprowadzał mnie po Tarnowie sam Pan Dyrektor Miejskiej Informacji Turystycznej.

Chylę czoło przed jego wiedzą, taktem z jakim opowiadał o różnych zdarzeniach z historii miasta a teraz postaram się Was zaciekawić. Nie bójcie się nieznanego, Tarnów leży 200 km od Bielska a SKAMIENIAŁE MIASTO 30 km dalej.  Autokarem to tylko 3 godz. jazdy z czego większość autostradą A4 .

 • Co to jest BIMA ?
 • Co wiecie o polskim EDISONIE, JANU SZCZEPANIKU, twórcy kolorowej telewizji i kamizelki kuloodpornej?
 • Z czym kojarzy się Wam – ZAKĄTEK SPYCYMIRA LELIWITY ?
 • Kto z Was widział na własne oczy majestatyczne MAUZOLEUM gen. JÓZEFA BEMA – umieszczone na środku jeziorka w Parku Strzeleckiego na 4 kilkunastometrowych kolumnach ?
 • Kto i dlaczego przeniósł wewnątrz TARNOWSKIEJ KATEDRY ogromne płyty nagrobne ?

Program wycieczki:

6.00 Zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd do Tarnowa, Bezpieczne do wsiadania do autokaru miejsce wskazuje Klient

9.00 Tarnów - spotkanie z przewodnikiem miejskim z którym zobaczymy: mauzoleum gen. Józefa Bema, Pomnik Nieznanego Żołnierza, ławeczkę poetów, ulicę żydowską, Bimę – pozostałości po żydowskiej synagodze, dawną łaźnię, zakątek Spycymira Leliwity, Burek ze sławnym kataryniarzem, katedrę tarnowską z niesamowitymi grobowcami , plac Jana Szczepanika, ulicę parasolkową. Ilość poszczególnych atrakcji turystycznych i zabytków, które w czasie zwiedzania zobaczy młodzież jest o wiele większa, wskazujemy te najciekawsze. 11-12.00 Chwila czasu wolnego na Rynku Głównym / zdjęcia, pamiątki, toaleta/

Możliwość zjedzenia zabranego z domu drugiego śniadania lub przy zbiorczym zamówieniu dla grupy za dodatkową opłatą zjedzenie smacznego obiadu. Opisany czas wolny grupa może wykorzystać samodzielnie lub na spożycie dodatkowego posiłku, którego skład i koszt należy uzgodnić z Biurem przed podpisaniem umowy. 12-13.00 Wracamy do autokaru i jedziemy do SKAMIENIAŁEGO MIASTA w CIĘŻKOWICACH na spotkanie z przygodą. Przed nami zaledwie 30 minut jazdy.

13.00 Spotkanie z przewodnikiem, formę i program zwiedzania dopasowujemy do wieku uczestników. Czas wspólnej zabawy to od 2-3 godzin. Możliwe zakończenie zajęć w PARKU ZDROJOWYM. W zależności od programu uczestnicy otrzymują odpowiednie materiały, wskazówki a po wyprawie dyplomy i nagrody. Dla grupy od 8-13 lat proponujemy AKTYWNE ZWIEDZANIE z przewodnikiem animatorem, dla grup od 14-18 lat mamy GRY TERENOWE. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Autokar podjedzie po grupę w rejon zakończenia zajęć.

16.00-19.30 Wyjazd. Planowany powrót w rejon szkoły lub miejsca wyjazdu. Powrót jest uzależniony od natężenia ruchu drogowego i aktualnych warunków pogodowych

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.

Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu

Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.

Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os,

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy