Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 780 Ruiny zamku TENCZYN , Jaskinia WIERZCHOWSKA Górna i warsztaty w skryptorium w TYŃCU 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo

Na długo zapamiętamy z córką  te wakacje. I zapewniam, że nie chodzi o nieudany wypoczynek właścicieli dwóch biur podróży zajmujących się turystyką grupową - tylko o nasze starania aby przygotować kilka świeżych i atrakcyjnych ofert. Nie zdajecie sobie sprawy jakie to trudne jeżeli już macie 300 innych ofert.

Poniżej przedstawiamy jedną z nich mając nadzieję, że spełni Państwa oczekiwania.

Zadanie było następujące: 1 dzień, 3 skrajnie różne atrakcje, dobra cena i najlepiej aby opisane obiekty nie były wcześniej znane, pamiętać należy także o tym jak trudno zaimponować współczesnej młodzieży czymś co nie mieści się w ich smartfonach… ALE mamy nadzieję, że UDAŁO NAM SIĘ, Państwo natomiast ocenicie tylko proszę pamiętać o dwóch zasadach:

 • Nie skreślamy czego tylko dlatego, że sami tam jeszcze nie byliśmy
 • Ufamy specjalistom z tej branży bo najpierw sprawdzili to na sobie, potem zweryfikowali by Wam zaprezentować gotowy produkt turystyczny

Ruiny zamku TENCZYN w Rudnie – leżą godzinę drogi z Bielska, 10 minut spacerkiem i naszym oczom ukazują się wspaniale zachowane ruiny. Przewodnik w historycznym stroju dopełnia całości a 45 minut spędzone w zamku na słuchaniu opowieści i legend przewodnika mija błyskawicznie. Zapewniamy, że jest czego słuchać ponieważ historia nie jeden raz upominała się o zamek TENCZYN.

JASKINIA WIERZCHOWSKA – autokarem 30 minut jazdy, potem 15 minutowy spacer i wszystko po to aby zobaczyć największą i najpiękniejszą krasową jaskinię w rejonie od Ojcowa do Ogrodzieńca. Jaskiniowe hieny i niedźwiedzie, szczątki mamuta i prehistorycznego człowieka oraz SPOTKANIE Z NEOLITOSEM. Warto zabrać polar z kapturem i buty z wibramem. Rewelacyjni przewodnicy, nietoperze i jaskiniowe pająki. Przepiękna i bardzo niedoceniana jaskinia.

A na koniec WARSZTATY W SKRYPTORIUM W KLASZTORZE w TYŃCU. Tysiącletnia budowla na skale pośród winorośli, katedra, ciekawe muzeum w podziemiach klasztoru to wszystko pokaże nam miejscowy przewodnik ale WARSZTATY w SKRYPTORIUM – to ciekawe przeżycie i jakaś odskocznia od komputera. Uczy pokory i cierpliwości. ZAPRASZAMY.

Podstawowa trudność dla Biura to odpowiednie zgranie w czasie następujących po sobie rezerwacji z tolerancja do 30 minut. My nie odkryliśmy tych miejsc one żyją swoim życiem i mają swoich zwolenników dlatego warto pomyśleć o tej wycieczce z wyprzedzeniem aby dać nam szansę realizacji zamówienia

Powyższy program zakłada połączenie 3 atrakcji turystycznych w rejonie Krakowa. W innych naszych NOWOŚCIACH zapraszamy także do Tarnowa gdzie poza wspaniałym miastem zapewniamy aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH w SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE W CIĘŻKOWICACH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa w ramach wycieczki 1 dniowej.

PROGRAM WYCIECZKI:

8.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd do Rudna.

9.30 RUDNO – po 15 minutowym spacerze jesteśmy przy ruinach zamku. Spotkanie z przewodnikiem który występuje w stroju historycznym i jest nawet uzbrojony. Zamek odbudowano do momentu w którym zabezpieczono mury obronne, wieżę i barbakan przed zniszczeniem poprzez upływ czasu. Wiedza historyczna przeplatana z legendami i żartami to ciekawy sposób na zainteresowanie młodzieży historią.

10.30 Schodzimy do autokaru i jedziemy do oddalonej o 30 km Jaskini Wierzchowskiej, Ze względu na temperaturę wewnątrz jaskini około 8 stopni Celcjusza warto zabrać polar, najlepiej z kapturem

11.30 Tutaj także czeka nas najpierw 15 minutowy spacer by spotkać się z przewodnikiem, który oprowadzi nas po największej i chyba najpiękniejszej jaskini w rejonie Ojcowa. Wrażenia gwarantowane. Jeżeli będziemy mieć szczęście to spotkamy NEOLITOSA.

13.00 wracamy do autokaru i jedziemy do Tyńca.

14.00 Spotkanie z przewodnikiem który oprowadzi nas po terenie klasztoru, zapozna z jego historią i pokaże nam muzeum klasztorne i katedrę

15.00 Drugi etap to warsztaty. Do najciekawszych należą te w skryptorium podczas których każdy ma możliwość sprawdzić w jakich warunkach przed kilkuset laty mnisi przepisywali księgi.

Przed wyjazdem będzie czas na zdjęcia, pamiątki i toaletę

16.30 wyjazd w drogę powrotną, powrót planujemy około 18.30-19.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przej azd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej
trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przew odników
w zwiedzanych obiekt ach.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.
Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu
Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.
Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os,

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy