Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

778 ORIENTARIUM w łódzkim ogrodzie zoologicznym, EC1

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WPROWADZENIA:

we Wrocławiu mamy Afrykarium, w Łodzi powstało Orientarium. Inne zwierzęta z innej części świata. Największe egzemplarze zwierząt kilku gatunków w całej Europie oczywiście z tych przebywających w ogrodach zoologicznych. Najnowocześniejszy europejski ogród zoologiczny. Ciekawostki to możliwość oglądania przez szybę kąpiących się słoni.  

Przed kilkoma laty gdy we Wrocławiu otwierano w tamtejszym ogrodzie zoologicznym Afrykarium – reklama we wszystkich postaciach wyprzedzała o ponad rok moment udostępnienia tej atrakcji zwiedzającym. W Łodzi było odwrotnie, po cichutku, powoli – praktycznie zoo nie wydało na reklamę złotówki ponieważ to dziennikarze prześcigali się w relacjach z wielkiego otwarcia na długi majowy weekend. Ale Łódź to nie tylko zoo. Przez krótkie 2 dni postaramy się zaciekawić Was i młodzież historią zaklętą w zabytkowych kamienicach i nowoczesnych budowlach. Od muzeum Fabryki po Kino sferyczne w EC-1, które jest najnowszą wersją warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Dlaczego zatem warto wybrać się do Łodzi ?

ODLEGŁOSĆ I TRASA DOJAZDU Z BIELSKA-BIAŁEJ – to już nie jest stara gierkówka, tylko w większości wygodna autostrada. Czas około 3.5 godz. w zależności od natężenia ruchu z przystaniem na toaletę.

Bielsko w zamykanych zakładach pracy umieściło magazyny i sklepy, Łódź je odrestaurowała i przyciąga dziesiątki tysięcy turystów rocznie. Dwie ostatnie inwestycje w Łodzi to:

ORIENTARIUM i ZWIERZĘTA – zadbano o sławne duże egzemplarze, największe lub najdłuższe w swoich kategoriach oczywiście spośród przebywających w zoo.

EC1 – Z niesamowitą wystawą edukacyjną , kinem sferycznym(*) i wspaniałym planetarium. Pozwolę sobie na małą dygresję: Nauczyciel lub Rodzic czytając taką ofertę ma prawo nie zwrócić uwagi na dwa słowa KINO SFERYCZNE, ale Ci z pośród Was, którzy będą na jeansie w tym kinie – na długo tego nie zapomną(*)

Zobaczymy wspaniały deptak - ul. Piotrkowską, Muzeum Dętka i Muzeum fabryki.

Zakwaterowanie i wyżywienie to hotele**/***, będzie wygodnie i smacznie .

Powyższy program zakłada połączenie kilku atrakcji turystycznych w rejonie Łodzi, dbamy aby różnorodność zwiedzanych obiektów uzupełniała wśród młodzieży wiedzę zdobyta w szkole. W innych naszych NOWOŚCIACH zapraszamy także do Tarnowa gdzie poza wspaniałym miastem zapewniamy aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH w SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE W CIĘŻKOWICACH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa w ramach wycieczki 1 dniowej.

Program wycieczki:

1 dzień

7.00 zbiórka w bezpiecznym miejscu wskazanym przez Szkołę lub innego Zamawiającego. Spotkanie z pilotem i wyjazd do Łodzi. Po drodze minimum 1 postój na rozprostowanie nóg i toaletę. 11.00 Łódź / formalności związane ze zgłoszeniem grupy, patrząc na nasze doświadczenia z wrocławskim Afrykarium zakładaliśmy stanie do 2 godzin w kolejce na wejście ale na chwilę obecną nie ma określonych limitów lecz po wizytach naszych grup w czerwcu okazało się, że czas oczekiwania sięga max. 40 minut dlatego czas poprzednio zaplanowany na stanie w kolejkach spożytkujemy na spacer po najpiękniejszym i najdłuższym w Polsce deptaku – ulicy Piotrkowskiej  po wcześniejszym wyjściu z zoo. Pilot z pewnością zaciekawi tam każde dziecko ponieważ nie można na Piotrkowskiej przejść nawet 50 metrów aby nie nawiązać do bogatej historii Łodzi, na poważnie, z nostalgią lub żartobliwie z przymrużeniem oka. Wersja będzie dopasowana do wieku dzieci i młodzieży. 11-15.00 zwiedzanie najnowszego europejskiego ogrodu zoologicznego z Orientarium i czasem na zdjęcia, pamiątki i drugie śniadanie zabrane z domu.15.00 powrót do autokaru i przejazd do centrum Łodzi.

16.00-18.00 spacer z pilotem po najsłynniejszym polskim deptaku.

18.00 przejazd do hotelu

19.00 zakwaterowanie, 19.30 obiadokolacja / zupa, drugie danie, woda .

22.00 nocleg

2 dzień

8.00 śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do EC1.

9.30 EC-1 / macie Państwo do wyboru 2 z 3 ze wskazanych atrakcji: Planetarium, Kino Sferyczne, Wystawa główna podobna do tej z Centrum Kopernika w Warszawie /, W ramach czasu pobytu w EC1 musimy uwzględnić konieczność podziału na mniejsze grupy w Planetarium i Kinie Sferycznym. 12.30 Spotkanie z przewodnikiem miejskim z którym zobaczymy: Muzeum Dętka - to znajdujący się pod powierzchnią Placu Wolności w Łodzi owalny zbiornik na wodę deszczową, stanowiący zabytek hydrotechniki, Muzeum Fabryki w którym młody człowiek poczuje i usłyszy wszystko to co czuł i słyszał pracujący przy tych maszynach człowiek przed 100 laty oraz kompleks Manufaktury – będącej cudem samym w sobie. Manufaktura to ogromny teren dawnej fabryki włókienniczej obecnie zawierający obiekty muzealne, rozrywkowe, sportowe, sklepy i restauracje.

16.00-16.30 wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do szkoły około 20.20-21.00.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach, posiłek. Zakwaterowanie: pokoje 2,3,4 os. z łazienkami, wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.

Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu

Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.

Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy