Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 775 MAŁOPOLSKA JAKIEJ NIE ZNACIE

Print Friendly, PDF & Email

Ruiny zamku TENCZYN, Jaskinia WIERZCHOWSKA Górna, warsztaty w skryptorium w TYŃCU plus SKAMIENIAŁE MIASTO w Ciężkowicach i TARNÓW.

Drodzy Państwo

Powyższy program zakłada poznanie w pierwszym dniu 3 skrajnie różnych atrakcji, natomiast drugiego dnia po nieco okrojonym TARNOWIE – zapraszamy do SKAMIENIAŁEGO MIASTA W CIEŻKOWICACH i aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa.

Nie przypuszczałem, że po 30 latach zajmowania się turystyką grupową coś mnie tak zaskoczy jak Tarnów. Oczywiście wiedziałem, że takie miasto jest. Czasem wplatałem tam do programów grup jadących do Sandomierza, Zamościa czy Przemyśla krótki postój na rozprostowanie nóg. Jeden, dwa elementy programu, pół godziny na rynku na kawę dla grup dorosłych i dalej w drogę. Wszystko jednak zmieniło się gdy jadąc samochodem usłyszałem przed kilkoma tygodniami sobotni program LATA Z RADIEM poświęcony Tarnowowi. Relacja prowadzących radiowy program tak mnie pochłonęła, że nie mogłem wyjść z samochodu ale plany na ten dzień zmusiły mnie do przerwania tej ciekawej relacji. Po trzech tygodniach postanowiłem – jadę muszę to wszystko o czym słuchałem zobaczyć na własne oczy. Szczęście mi sprzyjało ponieważ oprowadzał mnie po Tarnowie sam Pan Dyrektor Miejskiej Informacji Turystycznej. Chylę czoło przed jego wiedzą, taktem z jakim opowiadał o różnych zdarzeniach z historii miasta a teraz postaram się Was zaciekawić. Nie bójcie się nieznanego, Tarnów leży 200 km od Bielska – autokarem autostradą A4 - 3 godziny.

 • Co to jest BIMA ?,Co wiecie o polskim EDISONIE, JANU SZCZEPANIKU, twórcy telewizji i kamizelki kuloodpornej?
 • Kto z Was widział na własne oczy majestatyczne MAUZOLEUM gen. JÓZEFA BEMA – umieszczone na środku jeziorka w Parku Strzeleckiego na 6 kilkunastometrowych kolumnach ?

Ale to oczarowanie TARNOWEM to za mało, ponieważ zanim trafiłem do Tarnowa to swoją podróż rozpocząłem w RUDNIE dzień wcześniej gdzie po 15 minutowym spacerze znalazłem się u wrót BARBAKANU – ruin zamku TENCZYN. Ruiny i przewodnik w stroju historycznym to super połączenie – w tym wypadku świetnie się sprawdziło. Stamtąd 30 minut autokarem i jesteśmy u podnóża wejścia do Jaskini WIERZCHOWSKIEJ. Po 50 minutach zwiedzania uważam, że ta największa w rejonie Ojcowa jaskinia jest ciekawsza niż osławiony Łokietek. Tutaj też trafiłem na rewelacyjnego przewodnika. Kolejne 30 minut jazdy autokarem i jesteśmy w klasztorze w TYŃCU. Ogromna budowla na skale, muzeum, krużganki, klasztor i mury obronne ale dopiero warsztaty w skryptorium dopełniają całości i uczą pokory nad wynalazkami typu długopis.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień

8.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd do Rudna.

10.00 RUDNO – po 15 minutowym spacerze jesteśmy przy ruinach zamku. Spotkanie z przewodnikiem który występuje w stroju historycznym i jest nawet uzbrojony. Zamek odbudowano do momentu w którym zabezpieczono mury obronne, wieżę i barbakan przed zniszczeniem poprzez upływ czasu. Wiedza historyczna przeplatana z legendami i żartami to ciekawy sposób na zainteresowanie młodzieży historią.

11.30 Schodzimy do autokaru i jedziemy do oddalonej o 30 km Jaskini Wierzchowskiej, Ze względu na temperaturę wewnątrz jaskini około 8 stopni Celcjusza warto zabrać polar, najlepiej z kapturem

12.30 Tutaj także czeka nas najpierw 15 minutowy spacer by spotkać się z przewodnikiem, który oprowadzi nas po największej i chyba najpiękniejszej jaskini w rejonie Ojcowa. Wrażenia gwarantowane. Jeżeli będziemy mieć szczęście to spotkamy NEOLITOSA.

14.00 wracamy do autokaru i jedziemy do Tyńca.

15.00 Spotkanie z przewodnikiem który oprowadzi nas po terenie klasztoru, zapozna z jego historią i pokaże nam muzeum klasztorne i katedrę

16.00 Drugi etap to warsztaty. Do najciekawszych należą te w skryptorium podczas których każdy ma możliwość sprawdzić w jakich warunkach przed kilkuset laty mnisi przepisywali księgi.

Przed wyjazdem będzie czas na zdjęcia, pamiątki i toaletę

17.30 przejazd do hotelu

18.30 zakwaterowanie

19.30 obiadokolacja / zupa, drugie danie i woda /

22.00 nocleg

2 dzień

7.00 śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Tarnowa.

9.00 Tarnów spotkanie z przewodnikiem miejskim z którym zobaczymy: mauzoleum gen. Józefa Bema, Pomnik Nieznanego Żołnierza, ławeczkę poetów, ulicę żydowską, Bimę – pozostałości po żydowskiej synagodze, dawną łaźnię, zakątek Spycymira Leliwity, Burek ze sławnym kataryniarzem, katedrę tarnowską z niesamowitymi grobowcami , plac Jana Szczepanika, ulicę parasolkową. Ilość poszczególnych atrakcji turystycznych i zabytków, które w czasie zwiedzania zobaczy młodzież jest o wiele większa, wskazujemy te najciekawsze. 11-12.00 Chwila czasu wolnego na Rynku Głównym / zdjęcia, pamiątki, toaleta/

12.30 -13.00 Wracamy do autokaru i jedziemy do SKAMIENIAŁEGO MIASTA w CIĘŻKOWICACH na spotkanie z przygodą. Przed nami zaledwie 30 minut jazdy.

13.00 Spotkanie z przewodnikiem, formę i program zwiedzania dopasowujemy do wieku uczestników. Czas wspólnej zabawy to od 2-3 godzin. Możliwe zakończenie zajęć w PARKU ZDROJOWYM. W zależności od programu uczestnicy otrzymują odpowiednie materiały, wskazówki a po wyprawie dyplomy i nagrody. Dla grupy od 8-13 lat proponujemy AKTYWNE ZWIEDZANIE z przewodnikiem animatorem, dla grup od 14-18 lat mamy GRY TERENOWE. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Autokar podjedzie po grupę w rejon zakończenia zajęć.

16.00 Wyjazd. Planowany powrót w rejon szkoły lub miejsca wyjazdu – 19.30-20.00 . Powrót jest uzależniony od natężenia ruchu drogowego i aktualnych warunków pogodowych.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach. Zakwaterowanie: pokoje 2,3,4 os z łazienkami, wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.

Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu

Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.

Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os,

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy