Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

Z 1.3 OSTRAWA - 1 dzień – zaledwie 1 0 0 km od Bielska Wielki Świat Techniki – czeska wersja „warszawskiego Kopernika”

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki aktualnej na cały najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej. Specyfikacja nowych grup znajduje się bezpośrednio pod każdą z ofert turystycznych. Aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA:

Świat techniki - nazwa, która łączy w sobie dwie ekspozycje, które można znaleźć w Dolnym Obszarze Witkowice w Ostrawie. W areale przemysłowym narodowego zabytku kulturowego jednoczą się w ten sposób na odległości zaledwie kilka metrów tradycja i historia wraz z współczesnością i wizją przyszłości.

W zabytkowym budynku VI. Centrali energetycznej można odkryć magiczny świat inspirowany książkami Juliusza Verne, urzeknie was tutaj Mały Świat Techniki U6. Między dwoma dziewięćsettonowymi dmuchawami zygzakami rozprzestrzenia się wystawa interaktywna, która ujawnia odkrycia, które wpłynęły na świat. Poznaj najważniejsze wynalazki od czasów maszyny parowej po dzień dzisiejszy! Zaledwie kilka metrów dalej w lustrzanej elewacji odbija się historia, która po wejściu do budynku zamienia się w obecność. Witamy w Wielkim Świecie Techniki! Na powierzchni 14.000 metrów kwadratowych odkryć można stałe ekspozycje, Teatr Nauki, kino 3D, sale lekcyjne, laboratoria oraz warsztaty. Wspólnym mianownikiem ekspozycji to gra, wiedza i rozrywka połączone w jednym miejscu. Nie tylko kolorowe wystawy, lecz również bogaty program imprez towarzyszących, show naukowe, w której zapaleni naukowcy nauczą pokochania fizyki i chemii naprawdę każdego, wykłady popularno- naukowe, imprezy specjalne, program dla dzieci, innowacyjne programy naukowe i działalność wolnoczasowa - to właśnie jest Świat Techniki! Mały i wielki. U6 i STC. Czyli Mały Świat Techniki U6 i Wielki Świat Techniki (Science and Technology Centre – STC). Dwaj bracia, setki eksponatów interaktywnych, unikatowe środowisko nauki innowacyjnej. Wszystko to kryje się w Świecie Techniki.

Program:

7.30 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ przejazd do Ostrawy.

9.30 Ostrawa – zgłoszenie grupy, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, animatorem z którym zobaczymy:

 • setki atrakcji w czterech stałych ekspozycjach tematycznych, które bawią, a zarazem kształcą w różnych strefach życia, natury i nauk technicznych.
 • Odwiedzić można tutaj :
  • Świat Nauki i Wynalazków,
  • Świat Cywilizacji i Świat Natury z ogrodem geologiczno-botanicznym,
  • Teatr Nauki,
  • kino 3D
  • i nowoczesne klasy oraz laboratoria dla innowacyjnej nauki ciekawych dziedzin, jak na przykład:
   • robotyka,
   • kosmos
   • czy układ słoneczny.

Program zwiedzania to od 5-6 godzin #  Przewodnik mówi po polsku # Opisy są po polsku. Program ogólnego zwiedzania i „dosłownie dotykania wszystkiego” przerywamy 2 razy. Po raz pierwszy idziemy na seans do Teatru Nauki – gdzie najważniejsze akcenty aktorzy – animatorzy mówią po polsku lub tłumaczy je przewodnik, ten element nie da się opisać, to WSPANIAŁA ZABAWA DLA DZIECI I DOROSŁYCH. Po raz drugi zwiedzanie przerywamy na seans filmowy kinie 3D – to z kolei niesamowity film przyrodniczy, który zauroczy zarówno nauczyciela jak i każde dziecko, jest z polskimi napisami

16.00 wyjazd do Bielska, około 18.00 powrót do szkoły

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, KL i Bagaż  parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe w kraju i zagranicą, bilety wstępów ujęte w ofercie.

Uwaga: dla grup większych ilościowo na wniosek Klienta przygotowujemy indywidualne kalkulacje. W ciągłej dyspozycji posiadamy 6 autokarów i busów i jednorazowo jesteśmy w stanie obsłużyć grupę do 300 osób. Proszę pytać o oferty specjalne dla klas starszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wielki świat Techniki ma dla nich coś specjalnego.

Dopłaty: smaczny obiad / przykładowe menu: zupa pomidorowa, filet z kurczaka, frytki lub ziemniaczki, surówka, woda lub kompot      już od 25 zł/os/, można również zamówić samą zupę, same drugie danie, lub zarezerwować 1 godzinę na to by dzieci zjadły zabrane z domu drugie śniadanie lub aby samodzielnie coś sobie kupiły na miejscu.

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy