Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 770 TARNÓW – 10.652 kroki - każdy z nich był niezapomniany - 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WPROWADZENIA:

Drodzy Państwo - Nie przypuszczałem, że po 30 latach zajmowania się turystyką grupową coś mnie tak pozytywnie zaskoczy jak Tarnów. Oczywiście wiedziałem, że takie miasto jest. Czasem wplataliśmy go do programów grup jadących do Sandomierza, Zamościa czy Przemyśla jako ciekawostkę i krótki postój na rozprostowanie nóg. Jeden, dwa elementy programu, pół godziny na rynku na kawę dla grup dorosłych i dalej w drogę. Wszystko jednak zmieniło się gdy jadąc samochodem usłyszałem przed kilkoma tygodniami sobotni program LATA Z RADIEM poświęcony Tarnowowi. Relacja prowadzących radiowy program tak mnie pochłonęła, że nie mogłem wyjść z samochodu ale plany na ten dzień zmusiły mnie do przerwania tej ciekawej relacji. Po trzech tygodniach postanowiłem – jadę muszę to wszystko o czym słuchałem zobaczyć na własne oczy.

Szczęście mi sprzyjało ponieważ oprowadzał mnie po Tarnowie sam Pan Dyrektor Miejskiej Informacji Turystycznej – było warto.

Chylę czoło przed jego wiedzą, taktem z jakim opowiadał o różnych zdarzeniach z historii miasta a teraz postaram się Was zaciekawić. Nie bójcie się nieznanego, Tarnów leży zaledwie 200 km od Bielska – autokarem autostradą A4 to 3 godziny.

 • Co to jest BIMA ?
 • Co wiecie o polskim EDISONIE, JANU SZCZEPANIKU, twórcy telewizji i kamizelki kuloodpornej?
 • Z czym kojarzy się Wam – ZAKĄTEK SPYCYMIRA LELIWITY ?
 • Kto z Was widział na własne oczy majestatyczne MAUZOLEUM gen. JÓZEFA BEMA – umieszczone na środku jeziorka w Parku Strzeleckiego na 4 kilkunastometrowych kolumnach ?
 • Co kryje wnętrze MIEJSKIEGO RATUSZA ? Plus możliwość zobaczenia wciąż działającego i bijącego kuranty 4 x w ciągu godziny ZABYTKOWEGO ZEGARA. Plus niezapomniany widok z jego WIEŻY, czasem widać nawet Tatry
 • POMNIK NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA – drugi po sławnym warszawskim, z jakich pół walki są w nim prochy żołnierzy ?
 • A może zainteresuje Was ULICA PARASOLKOWA ?
 • Lub BUREK ze sławnym KATARYNIARZEM ?
 • Kto i dlaczego przeniósł wewnątrz TARNOWSKIEJ KATEDRY ogromne płyty nagrobne ?
 • Dlaczego z pogrzebem Pana na Tarnowie czekano ponad pół roku ? Jak przechowano jego zwłoki przed kilkuset laty i jak wyglądał jego pogrzeb w Tarnowie liczącym wtedy zaledwie 1.500 mieszkańców gdy na pogrzeb zjechało 20.000 żałobników z całej Europy ?

A jak już zrobicie 10.652 kroki to zapraszam na ŁAWECZKĘ POETÓW, może w specjalnych pojemnikach znajdziecie dla siebie jakąś ciekawą książkę ? Odpocząć możecie także przy jednej z wielu przepięknych miejskich fontann.

Powyższy program zakłada całodniowy pobyt w Tarnowie w ramach wycieczki 1 dniowej. W innych ofertach proponujemy skrócenie pobytu w samym Tarnowie i aktywny wypoczynek w ramach GIER TERENOWYCH w SKAMIENIAŁYM MIEŚCIE W CIĘŻKOWICACH – znajdujących się zaledwie pół godziny jazdy autokarem od Tarnowa

Program wycieczki:

7.00 zbiórka w bezpiecznym miejscu wskazanym przez Klienta i wyjazd do Tarnowa.

10.00 Tarnów - spotkanie z przewodnikiem miejskim z którym zobaczymy: mauzoleum gen. Józefa Bema, Pomnik Nieznanego Żołnierza, ławeczkę poetów, ulicę żydowską, Bimę – pozostałości po żydowskiej synagodze, dawną łaźnię, zakątek Spycymira Leliwity, Burek ze sławnym kataryniarzem, katedrę tarnowską z niesamowitymi grobowcami , plac Jana Szczepanika, ulicę parasolkową. Ilość poszczególnych atrakcji turystycznych i zabytków, które w czasie zwiedzania zobaczy młodzież jest o wiele większa, wskazujemy te najciekawsze.

13.00 Ratusz miejski zwiedzimy z przewodnikiem z którym zobaczymy: wystawę czasową, wejście na wieżę ratusza skąd zobaczymy panoramę Tarnowa , przy dobrej widoczności można zobaczyć Tarty. Ten element wycieczki na wiosek Klienta możemy zamienić na warsztaty w miarę ich dostępności w jednym z muzeów.

14.00 Chwila czasu wolnego na Rynku Głównym / zdjęcia, pamiątki, lody /

Możliwość zjedzenia zabranego z domu drugiego śniadania lub przy zbiorczym zamówieniu dla grupy za dodatkową opłatą zjedzenie smacznego obiadu. Wszystkich zainteresowanych historia Tarnowa zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej znajdującego się przy rynku po mnóstwo ciekawych - bezpłatnych materiałów promujących miasto i region  . Opisany czas wolny grupa może wykorzystać samodzielnie jak wskazano obok lub na spożycie dodatkowego posiłku, którego skład i koszt należy uzgodnić z Biurem przed podpisaniem umowy + wskazanie ewentualnych diet specjalistycznych w celu sprawdzenia ich dostępności w danej restauracji.

15.00 Wracamy do autokaru i wyjazd w drogę powrotną, planowany powrót do szkoły około 18.30-19.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd AUTOKAREM lub BUSEM o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.

Koszt wycieczki jest uzależniony od wielkości grupy, poniżej przedziały ilościowe obowiązujące od 1 sierpnia 2022.

Na każde pełne 10 dzieci płatne przysługuje 1 osoba opieki ze 100% rabatem:

 • 18-20 osób płatnych + 1-2 os. opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych + 2 os. opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych + 3 os. opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-64 osoby płatne + 5-6 osób opieki 100% rabatu

W celu poznania aktualnego kosztu wycieczki prosimy o tel. 501 295 530, 33/8227093 lub mail: biuro@biurobartek.eu

Oczywiście dalej obsługujemy grupy mniejsze od 18 i większe od 64 osób płatnych, wykonujemy dla nich indywidualne kalkulacje cenowe.

Dopłaty: TFG – 2 zł/os, TFP – 2 zł/os,

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy