Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 39. Kraków 1 dzień - Kazimierz – dawno miasto, obecnie dzielnica Krakowa - „Lista Schindlera”

Print Friendly, PDF & Email

8.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ Kraków - na początek poznamy dzieje Kazimierza, kiedyś miasta pod Krakowem, dziś jednej z dzielnic tego miasta. Zobaczymy dawny Ratusz, w który dzisiaj mieści się Muzeum Etnograficzne. Spacerując pełnymi uroku uliczkami Kazimierza zobaczymy wiele zabytkowych kościołów: Na Skałce Kościół św. Marcina, który jest miejscem śmierci i kultu św. Stanisława. Tu znajduje się Panteon Narodowy z Kryptą Zasłużonych. Następnie Kościół Bożego Ciała – dawną farę miejską, miejsce kultu bł. Stanisława Kazimierczyka a w nim zabytkowy ołtarz główny i stalle. Kolejnym będzie Kościół św. Katarzyny z Klasztorem oo. Augustianów. Będziemy podziwiać polichromie krużganków oraz nagrobki  dobrodziejów kościoła. W dzielnicy żydowskiej zobaczymy tzw. „Oppidium Judeorum” - dzieje Żydów Kazimierskich, poznamy święta i tradycje żydowskie. Nie pominiemy synagog kazimierskich: Starej Synagogi /obecnie Muzeum Judaistyczne/, Cmentarz Remuh, innych synagog oraz tzw. Nowego Cmentarza przy ulicy Miodowej; zagłada Żydów czasie II wojny światowej – Muzeum Pamięci Narodowej „Apteka pod Orłem”; „Lista Schindlera” - dawna fabryka Schindlera przy ulicy Lipowej, teren dawnego obozu w Płaszowie. Powrót do szkoły około godz.19.00.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NWW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w oferci, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

  • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
  • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
  • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
  • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
  • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

  • 18-22 osób płatnych - koszt .....
  • 23-29 osób płatnych - koszt .....
  • 30-39 osób płatnych - koszt .....
  • 40-58 osoby płatne - koszt .....
  • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy