Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

P 33.1 MANUFAKTURA i żywe MUZEUM FABRYKI

Print Friendly, PDF & Email

MANUFAKTURA to ponad czasowy kompleks urbanistyczny z XIX i XXI wieku, oraz ulica, która urosła do rangi symbolu ul. PIOTRKOWSKA. Współczesna Łódź zaskakuje rozmachem oraz swoją ofertą turystyczną, śmiało konkuruje z Warszawą, Wrocławiem i uwaga – w pewnych aspektach W Y G R Y W A.

PROGRAM:  7.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej /, Po drodze krótki postój na rozprostowanie nóg.

11.30 Łódź - zwiedzanie rozpoczynamy od pierwszego z 2 kompleksów: MANUFAKTURY, która tworzy zwarty kompleks 13 historycznych budynków oraz nowo wybudowanego centrum handlowego na łącznej powierzchni 27 hektarów – czy li tyle ile zajmuje 38 boisk piłkarskich. Zobaczymy dawne imperium Izraela Poznańskiego: drukarnię, elektrownię, straż pożarną, tkalnię niską ale również ogród pałacowy. Szczegółowo zapoznamy się ze zbiorami dwóch najciekawszych muzeów na terenie Manufaktury:

 • Muzeum Fabryki mieszczącego się w dawnej wykańczalni tekstyliów oraz
 • Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Izraela Poznańskiego

Tam wszystko ma swoje znaczenie, atmosfera, uruchomione krosna i ich hałas, zapach smarów i przędzy aż po najwspanialsze eksponaty zgromadzone w Pałacu Poznańskiego.

Około 14.30 przejdziemy w rejon Muzeum Kanału Dętka / niestety bez zwiedzania, jedynie usłyszymy w tym miejscu wprowadzenie pilota na jego temat ponieważ nie mamy czasu na jego zwiedzanie: 10 osób wchodzi co 30 minut / gdzie zaczyna się symbol Łodzi i jej główna arteria kulturalno-turystyczna: ul. Piotrowska. Spacerując nieśpiesznie z pilotem po najdłuższym deptaku w Polsce dosłownie co kawałek będziemy mogli zobaczyć coś ciekawego. Turysta nie ma prawa się tutaj nudzić, wśród pomników, ławeczek i postaci warto zwróć uwagę na: Trzech Fabrykantów, Lampiarza, Fortepian Artura Rubinsteina, Misia Uszatka, Ławeczkę Tuwima, Pomnik Schillera, Kuferek Reymonta, ale również pałace, fabryki i niesamowite graffiti, które w łodzi doszło do poziomu sztuki

Około 16.00 wyjazd w kierunku Bielska, powrót do szkoły około 21.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

Przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.1 osoba opieki gratis na każde 10 osób płatnych.​ Jeżeli zaciekawiliśmy Państwa ofertą siostrzanego miasta Bielska-Białej – Łodzi – drugiego centrum włókiennictwa w Polsce na przełomie XX i XXI wieku to zapraszamy na 2 dniową wycieczkę, pełne omówienie w naszym katalogu i na www pod symbolem P 149.

 

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki na najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej.

Tym samym od 1.08.2022 w imprezach turystycznych organizowanych dla dzieci / wycieczki szkolne, kolonie, obozy, zielone szkoły / będą obowiązywać następujące przedziały ilościowe:

Wycieczki dla dzieci

 • 18-20 osób płatnych - koszt ..... + 1-2 osoby opieki 100% rabatu
 • 21-29 osób płatnych - koszt ..... + 2 osoby opieki 100% rabatu
 • 30-39 osób płatnych - koszt ..... + 3 osoby opieki 100% rabatu
 • 40-53 osoby płatne - koszt ..... + 4-5 osób opieki 100% rabatu
 • 54-63 osoby płatne - koszt ..... + 5-6 osób opieki 100% rabatu

Wycieczki dla dorosłych

 • 18-22 osób płatnych - koszt .....
 • 23-29 osób płatnych - koszt .....
 • 30-39 osób płatnych - koszt .....
 • 40-58 osoby płatne - koszt .....
 • 59-69 osoby płatne - koszt .....

Oczywiście - Biuro w dalszym ciągu będzie przyjmowało zlecenia na grupy mniejsze od 18 osób i większe od 63 osób - jednak dla tych grup będzie wykonywana indywidualna kalkulacja.

Podsumowanie: aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Partnerzy