Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK MG WYJAZDY GRUPOWE  |  kom. +48 501 295 530 | kom. +48 511 729 536​ |  Napisz do nas | RODO   

Podziemne muzeum w Sulejówku

Print Friendly, PDF & Email
Nowość

P 139.2 –  NIEPODLEGŁA – Nowe multimedialne muzeum w Sulejówku

Marszałek Józef Piłsudski w Warszawie – 2 dni / hotel*** ? zapytaj….

Pozwólcie Państwo, że zacytuję warszawskiego przewodnika Artura Stachowskiego: „10 listopada 1917 roku o godz. 7.30 na Dworcu Wiedeńskim w Warszawie, ze specjalnego pociągu z Berlina, wysiadło dwóch więźniów twierdzy magdeburskiej: brygadier Józef Piłsudski i Kazimierz Sosnkowski. Pogoda była deszczowa i mglista, a na dworcu zaledwie kilka osób, bo prawie nikt nie wiedział o ich przyjeździe.”

I dzień:

5.45 zbiórka, spotkanie z pilotem - badanie temperatury ciała każdego uczestnika wycieczki termometrem elektronicznym na wysokości czoła, dezynfekcja rąk.

6.00 wyjazd w kierunku z rejonu Bielska w kierunku Warszawy. / Po drodze w autokarze pilot dokona prezentacji całego program wyjazdu, Młodzież otrzyma w autokarze materiały poglądowe aby zapoznać się czym żyli na co dzień warszawiacy przed 100-u laty – kopie oryginalnej prasy wydawanej w tym czasie / Postaramy się pokazać Państwu stolicę jakiej nie znacie – pozostaje tylko pytanie: czy chcecie ją zobaczyć właśnie taką, czy też wycieczka ma być naszpikowana jedynie klasycznymi warszawskimi atrakcjami ?

Jeżeli tak to polecamy ofertę nr P 139 .

Około 12.00 przyjazd do Warszawy,  zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od dawnego Dworca Wiedeńskiego na który 10 listopada 1917 roku wjechał specjalny niemiecki pociąg tylko z jednym wagonem / do dnia dzisiejszego historia jest zakłamywana – ilustruje się ten dzień zdjęciami z roku 1915 i z tłumami warszawiaków – gdy tak naprawdę Józefa Piłsudskiego witało tylko 7 osób...

Nasz szlak będzie wiódł po miejscach gdzie żył Marszałek, gdzie mieszkał – wielu budynków z tego okresu już nie istnieje, głównie z powodu zniszczeń w okresie II wojny światowej, ale miejsca te upamiętniają pomniki i tablice pamiątkowe, które zobaczymy. Warszawa to także więzienie w którym był przetrzymywany, to most na którym doszło do historycznego spotkania z Prezydentem Wojciechowskim. Do miejsc związanych z Piłsudskim z pewnością należy Pałac Saski, po którym niestety został jedynie niewielki fragment – znany obecnie jako Grób Nieznanego Żołnierza. Może uda się nam zobaczyć uroczystą zmianę warty honorowej a w oczekiwaniu na nią pilot opowie Wam historię Grobu NZ oraz opisze tablice upamiętniające szczątki tam złożone. W niewielkiej odległości od Grobu NZ znajduje się jeden z pomników Józefa Piłsudskiego. Stamtąd udamy się pod kolumnę Zygmunta przed Zamkiem Królewskim a następnie Traktem Królewskim pod Belweder w którym Marszałek urzędował prze kilka lat. Przejazd do najsłynniejszej polskiej nekropolii – na Powązki. W odniesieniu bezpośrednio do Marszałka, Powązki to miejsce spoczynku jego żony i córek ale NIEPODLEGŁOŚĆ to dużo więcej niż tylko 1 człowiek – jej symbol. Powązki to również miejsce spoczynku wielu, którzy o tę niepodległość walczyli i zapłacili za to najwyższą cenę. W czasie naszej wizyty na cmentarzu ograniczymy się do Powązek wojskowych to miejsce spoczynku powstańców styczniowych, śląskich, wielkopolskich, ofiar wojny 1920r, drugiej wojny światowej, powstańców warszawskich, wielu wybitnych ludzi kultury, sztuki, nauki i sportu. Tu obok siebie spoczywają zasłużeni działacze PRL-u i ofiary stalinizmu. Pochowano tu także ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. W czasie zwiedzanie odwiedzimy między innymi Kwaterę na Łączce, Dolinkę Katyńską, Pomnik Gloria Victis, Kwaterę Batalionu Harcerskiego Armii Krajowej „Zośka” oraz Aleję Zasłużonych.

Około 18.00 przejazd do hotelu. 18.30 Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień:

7.30 śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. 9.00 zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od Muzeum Wojska Polskiego, nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca gdzie zgromadzono by tyle obiektów muzealnych związanych z walką o naszą niepodległość.

Około 11.00 przejazd do Sulejówka. To właśnie tam w dworku Milusin mieszkał Marszałek wraz z rodziną. Niestety nie udało się otworzyć najnowszego polskiego muzeum poświęconego Marszałkowi na 100 rocznicę odzyskania niepodległości ale zapewniam efekt zapiera dech.

Ponieważ ze względu na otoczenie nie było możliwe wybudowanie na powierzchni ziemi tak ogromnej budowli – projektanci zdecydowali się na zejście ze zbiorami kilkadziesiąt metrów pod ziemię.

Po zobaczeniu na własne oczy całej ekspozycji zwiedzający mają świadomość iż do prezentacji zastosowano wszystkie multimedialne nowości XXI wieku a słowo NIEPODLEGŁOŚĆ – przed i po wizycie w tym Muzeum ma dla każdego młodego człowieka już zupełnie inne znaczenie.

12.00 zwiedzamy muzeum z podziałem na grupy, grupy oczekujące na wejście mają czas na zdjęcia, zakup pamiątek i toaletę przed droga powrotną.

14.30 wyjazd w drogę powrotną. Przewidywany powrót Bielska ok. 21.00

W koszcie ujęto:

 • przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy,
 • opiekę pilota  na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW,
 • parkingi,
 • podatek VAT,
 • opłaty drogowe w kraju,
 • bilety wstępów ujęte w ofercie,
 • przewodników dodatkowych w zwiedzanych obiektach,
 • zakwaterowanie:
  • pokoje 2,3,4 os z łazienkami
  • w miarę dostępności staramy się kwaterować dzieci na wycieczkach szkolnych w Warszawie w hotelach** i *** / o wyborze zakwaterowania decyduje kolejność zgłoszeń /
 • wyżywienie:
  • śniadanie w formie urozmaiconego bufetu
  • obiadokolacja / zupa, drugie danie i woda / serwowane

Uwagi organizacyjne:

 • Wszystkie wycieczki organizowane przez nasze biuro są realizowane zgodnie ze zmieniającym się reżimem sanitarnym.
 • Posiadamy stosowny certyfikat Polskiej Izby Turystyki potwierdzający fakt spełnienia wszystkich wymogów bezpieczeństwa. / autentyczność certyfikatu do sprawdzenia w PIT / logo umieszczone na ofercie to symbol potwierdzający ten certyfikat.
 • Każdorazowo zapewniamy dla wszystkich osób, które zapomniały lub zgubiły jednorazową maseczkę –  zapasową maseczkę
 • Środki transportu - busy i autokary są codziennie dezynfekowane a uczestnik wycieczki przy wejściu do autokaru ma każdorazowo możliwość dezynfekcji rąk
 • Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie
 • W związku z modyfikacjami regionalnymi oraz czasowymi zmieniają się także zasady dostępności poszczególnych atrakcji turystycznych, Biuro każdorazowo dostosowuje się do zmieniających się wymogów sanepidu i informuje o tym Klienta
 • Poszczególne czasookresy są podane w przybliżeniu, mogą ulec zmianie ze względu na powyżej opisane sytuacje, ale także ze względu na warunki pogodowe i natężenie ruchu drogowego
 • 1 osoba opieki gratis – przysługuje na każdą pełną 10 - tkę uczniów płatnych
 • Dla tych z Państwa, którzy uznają, że w czasie tej wycieczki jest za dużo treści patriotycznych możemy połączyć zwiedzanie klasycznych atrakcji turystycznych stolicy z elementami wspomnień Marszałka
 • Należy jednak pamiętać o jednym: od listopada do marca można względnie spokojnie rezerwować pobyt w Warszawie natomiast jeżeli ktoś planuje to na okres kwiecień – czerwiec 2022 to praktycznie terminy się kończą. To, że zdobędziemy wejścia do 2 muzeum nie oznacza, że będzie hotel, autokar i pilot oraz odwrotnie, a nawet jak wszystko się uda to proszę pamiętać, ze poszczególne rezerwacje mają być dokładnie o konkretnej godzinie i następować po sobie jak program wycieczki, wystarczy tylko 1 odstępstwo i całość staje się nierealna.
 • Dlatego warto nie czekać z rezerwacją wiosennej wycieczki do lutego, ponieważ kwestie rezerwacji w warszawie zamykają się na poziomie listopada.

Dopłaty:

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł/os
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł/os

 

 

 

Galeria: 

Partnerzy